Wykorzystanie folii poliuretanowej w nadrukach na ubrania ma wiele zalet. Odzież tak spersonalizowana charakteryzuje się niezwykłymi walorami estetycznymi. Materiał ten zapewnia niezwykłą ostrość kształtów oraz pełne nasycenie kolorów. Jest on również bardzo trwały, ale pod warunkiem stosowania kilku prostych zaleceń. Aby nadruki te przez długi czas mogły cieszyć oko swoją wysoką jakością, należy odpowiednio dbać o odzież. W jaki dokładnie sposób?

Pranie koszulek z nadrukiem

Odzież z nadrukiem z folii Premium Flex powinno się prać w maksymalnie 90 stopniach Celsjusza. Materiał ten absolutnie nie powinien być wystawiony na działanie wrzątku. Dodatkowo nie powinno się prać takiej odzieży w więcej niż 500 obrotach na minutę. Odzież z nadrukiem powinna być również prana na lewej stronie, co ograniczy tarcie i jego wpływ na ścieranie się nadruku. Warto również unikać stosowania mocnych detergentów podczas prania ubrań z nadrukiem z folii PU, gdyż mogą wchodzić z nią w reakcje chemiczne, co nie jest pożądanym efektem.

Suszenie odzieży z nadrukiem

Nadruk z folii poliuretanowej jest bardzo trwały i proces suszenia w żadnym wypadku nie powinien na niego negatywnie działać. Jednak, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego wytrzymałość, warto stosować się do tych dwóch rad. Warto unikać suszenia takiej odzieży w suszarce bębnowej, ponieważ istnieje niewielkie ryzyko ścierania się nadruku. Natomiast wystawienie jej na działanie promieni światła słonecznego może spowodować, że nadruk po długim czasie zacznie płowieć.

Prasowanie odzieży z nadrukiem

Prasowanie jest czynnością, która najbardziej naraża nadruk z foli poliuretanowej na jakiekolwiek uszkodzenia. Przy wysokiej temperaturze żelazka folia na odzieży może odkleić się od jej powierzchni i zostać na żelazku, czego absolutnie należy unikać. Odzież z nadrukiem powinno się prasować w niewielkich temperaturach oraz zawsze odwróconą na lewą stronę. Jeżeli pomimo tego w dalszym ciągu istnieje obawa o nadruk, to mogą Państwo również tę czynność wykonywać przez czystą szmatkę.

Gdzie kupić folię na ubranie?

Nadruki wykonane przy pomocy folii poliuretanowej są nadzwyczaj trwałe. Jest to najnowsza technologia tworzenia odzieży z nadrukami. Stosując jednak powyższe zalecenia, mogą być Państwo pewni niezwykle długiej trwałości nadruku na odzieży. Gdzie można znaleźć folię poliuretanową wysokiej trwałości? U wyspecjalizowanych sprzedawców oraz w hurtowaniach, takich jak wiler.pl. Szczególnie trwałe są folie Premium Flex, które można znaleźć w tym miejscu.